بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
3 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

46 طرح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری آماده افتتاح در هفته دولت شد

تاریخ ارسال : 1402/06/01

46 طرح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری آماده افتتاح در هفته دولت شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در آستانه هفته دولت سال‌جاری 46 طرح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با 14 هزار و 309 میلیارد و 207 میلیون ریال آماده افتتاح شده است.

فرشید ریاحی سامانی تاکید کرد: در هفته دولت امسال یک پروژه سه هزار و ۱۰۰ واحدی مسکن روستایی از طرح نهضت ملی مسکن با ۱۳ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال در چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: در این هفته همچنین ۴۵ طرح هادی روستایی با ۳۵۹ میلیارد و ۲۰۷ میلیون ریال در روستاهای چهارمحال و بختیاری افتتاح خواهد شد.

ریاحی تصریح کرد: در هفته دولت سال‌جاری عملیات اجرایی ۱۰ طرح با ۱۵ هزار و ۴۱۸ میلیارد و ۵۹ میلیون ریال آغاز می‌شود.وی یادآور شد: از این تعداد یک طرح شامل آغاز عملیات اجرایی ساخت یک‌هزار و ۲۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن با ۱۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و ۹ طرح هادی روستایی با ۱۱۸ میلیارد و ۵۹ میلیون ریال اعتبار است.

 در طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور هدف‌گذاری شده که از این تعداد سهم چهارمحال و بختیاری سالانه دست‌کم ۱۰ هزار واحد مسکونی است.

چهارمحال و بختیاری ۱۱ شهرستان با بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد که در ۴۳ شهر و بیش از ۸۵۰ روستا و آبادی ساکن هستند.

هشتم شهریورماه ۱۳۶۰ رییس‌جمهور وقت محمدعلی رجایی به‌همراه نخست وزیر حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر بر اثر انفجار در دفتر نخست‌وزیری به درجه رفیع شهادت نائل شدند و به‌همین مناسبت دوم تا هشتم شهریورماه به‌عنوان هفته دولت نام‌گذاری شده است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایرنا
موضوع خبر :
  • نهضت ملی
  • هفته دولت
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد 46 طرح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری آماده افتتاح در هفته دولت شد چیست؟

سوال: