بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

بیشتر زلزله زدگان خوی تا پایان فصل کاری امسال صاحب خانه می شوند

تاریخ ارسال : 1402/06/01

بیشتر زلزله زدگان خوی تا پایان فصل کاری امسال صاحب خانه می شوند

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: زلزله شهرستان خوی به دو هزار و 200 واحد خسارت کلی و به 17 هزار واحد خسارت جزئی وارد کرد که در صورت مساعدت بانک ها, بیشتر این واحد تحویل زلزله زدگان خواهد شد.

مجید جودی با اشاره به اینکه سهم بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در ساخت مساکن تخریب شده شهرستان خوی ۴۲۰ واحد است گفت: بنیاد مسکن آذربایجان شرقی کار تعمیر یک هزار و ۸۰۰ واحد را به پایان رسانده و تعداد زیادی از ۴۲۰ واحد احداثی را هم تا پایان شهریور به مردم زلزله زده تحویل خواهد داد.

وی با بیان‌ اینکه از سهمیه ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در سال جاری، ۱۲ هزار مربوط به آذربایجان شرقی است تصریح کرد: سالانه شش درصد مساکن روستایی کشورمان در آذربایجان شرقی ساخته می شود و استان از این نظر در رتبه چهارم کشوری قرار دارد.

وی از روستاییان بد مسکن یا فاقد مسکن خواست، نسبت به تشکیل پرونده در بنیاد مسکن شهرستان ها اقدام کرده و از تسهیلات قرض الحسنه ساخت مسکن بهره مند شوند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان‌ گفت: در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، بر اثر ۴۴ حادثه ۳۷ هزار واحد مسکن در کشورمان آسیب دید که بیشتر آنها تا پایان شهریور تحویل صاحبانشان می شود.

منبع خبر:
  • باشگاه خبرنگاران جوان
موضوع خبر :
  • مقاوم سازی
  • مسکن روستایی
اشخاص :
  • معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد بیشتر زلزله زدگان خوی تا پایان فصل کاری امسال صاحب خانه می شوند چیست؟

سوال: