بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

بیش از 4200 طرح عمرانی بنیاد مسکن قزوین در هفته دولت به بهره برداری می رسد

تاریخ ارسال : 1402/06/01

بیش از 4200 طرح عمرانی بنیاد مسکن قزوین در هفته دولت به بهره برداری می رسد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین گفت: چهار هزار و 243 طرح عمرانی شامل پروژه های مسکن و طرح هادی این استان در هفته دولت افتتاح می شود.

فرهاد سبحانی در این باره اظهار کرد: امسال و در هفته دولت شاهد بهره برداری از چهار هزار و ۷۸ واحد مسکن روستایی در سطح استان هستیم که برای افتتاح این تعداد پروژه ۱۲ هزار و ۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح های قابل افتتاح مسکن روستایی در سطح استان به تفکیک شامل ۲ هزار و ۱۸۶ واحد در روستاهای شهرستان قزوین، ۸۳۷ واحد در تاکستان،‌ ۶۱۵ واحد در بویین زهرا،‌ ۱۶۷ واحد در آبیک،‌ ۱۴۹ واحد در البرز و ۱۲۴ واحد در آوج است.

وی ادامه داد:‌ برای بهسازی و مقاوم سازی هر یک از واحدهای روستایی استان امسال دولت ۲ میلیارد ریال تسهیلات بانکی در نظر گرفت و بیشترین تمرکز این نهاد برای انجام این موضوع روستاهای بخش مرکزی و شهرستان تاکستان بود.سبحانی با اشاره به پروژه های قابل افتتاح مسکن شهری،‌ تصریح کرد: در هفته دولت ۸۵ واحد مشارکتی برای اقشار کم درآمد و ۷۲ واحد نیز از بخش اقدام ملی مسکن در قالب نهضت ملی مسکن به متقاضیان واگذار خواهد شد.

به گفته وی، با توجه به اینکه میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های مسکن در بخش نهضت ملی استان قزوین بیش از ۷۰ درصد است،‌ به زودی شاهد واگذاری های بیشتری در این بخش به متقاضیان خود خواهیم بود.

وی با اشاره پرویه های طرح هادی،‌ تاکید کرد: امسال و در هفته دولت هشت طرح با ۱۲۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در شهرستان های البرز،‌ قزوین،‌ آبیک،‌ آوج،‌ بویین زهرا و تاکستان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مدیرکل بیناد مسکن استان قزوین تاکید کرد: اجرای طرح هادی در روستاهای یاد شده شامل آسفالت، سنگفرش،‌ جداره سازی رودخانه ها و ترمیم و اطلاع معابر بوده است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری برنا
موضوع خبر :
  • مسکن روستایی
  • قزوین
  • نهضت ملی
  • هفته دولت
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد بیش از 4200 طرح عمرانی بنیاد مسکن قزوین در هفته دولت به بهره برداری می رسد چیست؟

سوال: