بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

آسودگی بنیاد مسکن از نحوه هزینه کرد قیر رایگان

تاریخ ارسال : 1402/05/30

آسودگی بنیاد مسکن از نحوه هزینه کرد قیر رایگان

 

ایری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: با تصویب کلیات طرح تغییر در نحوه هزینه کرد قیر رایگان، بنیاد مسکن می‌تواند تا ۷۰ درصد آسفالت روستاها را به صورت تهاتری انجام دهد.

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حالی کلیات طرح مربوط به تغییر در نحوه هزینه کرد قیر رایگان در سال جاری را تصویب کردند که آرامشی در اجرای آسفالت راه ها برای بنیاد مسکن ایجاد شد.

نمایندگان مجلس با موافقت خود با کلیات طرح اصلاح بند ک تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور مربوط به نحوه هزینه کرد قیر رایگان روند آسفالت راه های روستایی را تسریع می بخشند.

وزارت نفت مکلف شده معادل مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان نفت خام از محل منابع شرکت ملی نفت در اختیار پالایشگاه‌ها قرار دهد و از ابتدای سال جاری به میزان آن به صورت ماهانه مواد اولیه قیر به دستگاه‌های اجرایی داده می شود

عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در توضیح کلیات این طرح گفت: در طرح تغییر در نحوه هزینه کرد قیر رایگان، وزارت نفت مکلف شده معادل مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان نفت خام از محل منابع شرکت ملی نفت در اختیار پالایشگاه‌ها قرار دهد و از ابتدای سال جاری به میزان آن به صورت ماهانه مواد اولیه قیر به دستگاه‌های اجرایی داده می شود.

بنیاد مسکن می‌تواند تا ۷۰ درصد آسفالت روستاها را به صورت تهاتری انجام دهد

وی ادامه داد: علاوه بر این، وزارت نفت مکلف می شود مابه‌التفاوت قیمت هر تن ۷۵ میلیون ریال با میانگین وزنی ماهانه قیمت‌های معاملاتی مواد اولیه وکیوم باتوم در بورس را با تعدیل قیمت ماهانه خوراک از طریق شرکت ملی پخش و پالایش جبران کرده و اعمال حساب کند. بنیاد مسکن نیز می‌تواند تا ۷۰ درصد آسفالت روستاها را به صورت تهاتری انجام دهد.

به گفته ایری، با تصویب این طرح، به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده می‌شود پس از ابلاغ این قانون راسا نسبت به تامین قیر مورد نیاز خود در سقف سهمیه تعیین شده از طریق شرکت‌های قیرساز اقدام کرده و پس از تخصیص وزارت نفت با شرکت‌های قیرساز تسویه کنند.

منبع خبر:
  • تحلیل بازار
موضوع خبر :
  • قیر رایگان
  • عمران روستایی
اشخاص :
  • نماینده مجلس
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد آسودگی بنیاد مسکن از نحوه هزینه کرد قیر رایگان چیست؟

سوال: