بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

آغاز عملیات اجرایی و افتتاح بیش از 3400 واحد مسکن روستایی و شهری در استان بوشهر

تاریخ ارسال : 1402/05/30

آغاز عملیات اجرایی و افتتاح بیش از 3400 واحد مسکن روستایی و شهری در استان بوشهر

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: در هفته دولت امسال، عملیات اجرایی و افتتاح سه هزار و ۴۲۷ واحد مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر استان انجام می شود.

علیرضا مقدم در نشست پاسخگویی مدیران به رسانه های استان بوشهر اظهار کرد: از این میزان، یک هزار و ۸۸۵ واحد مسکونی روستایی از محل طرح تسهیلات مسکن و ۴۴۲ واحد مسکونی از محل تفاهم نامه مشترک بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی افزود: همچنین در هفته دولت، عملیات اجرایی یکهزار و ۱۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر نیز آغاز می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر تصریح کرد: تعهد استان بوشهر برای ساخت مسکن روستائی طی ۲ سال گذشته، پنج هزار واحد بوده که همه ابن سهمیه جذب و افراد واجد شرایط به بانک های عامل معرفی شده است.

مقدم ادامه داد: در بخش تفاهم نامه مشترک بنباد مسکن با بنیاد مستضعفان که سهمیه استان بوشهر احداث ۵۶۵ واحد بوده و تاکنون ۴۴۲ واحد به اتمام و در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد به ازا هر واحد ۲ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت، ۵۰۰ میلیون ریال بلاعوض به همراه ۲ تن میلگرد و ۱۰ تن سیمان رایگان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: از سال ۱۳۸۴ تاکنون، از ۷۴ هزار و ۱۱ واحد مسکن روستایی استان بوشهر، ۴۶ هزار و ۴۵۶ واحد مقاوم سازی شده که نشان دهنده ۶۳ درصدی مقاوم سازی روستاهای استان است در حالی که شاخص کشوری ۶۰ درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر یادآور شد: میانگین پیشرفت احداث مسکن روستایی و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن که بر عهده بنباد مسکن استان قرار داده تا ۶۸ درصد برآورد شده است.

مقدم ادامه داد: اکنون مشکلی برای تامین مسکن در نهضت ملی مسکن در سطح روستاها و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر استان بوشهر به شکل رایگان برای متقاضیان واجد شرایط وجود ندارد.

وی ادامه داد: از خانواده های دارای شرایط به خصوص خانواده های دارای سه فرزند دعوت می شود با نام نویسی در سامانه مربوطه و یا مراجعه به بنیاد مسکن در سطح مراکز شهرستان های استان از این فرصت استعاده کنتد.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایرنا
موضوع خبر :
  • مسکن روستایی
  • مسکن شهری
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
  • معاونت مسکن و عمران شهری
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد آغاز عملیات اجرایی و افتتاح بیش از 3400 واحد مسکن روستایی و شهری در استان بوشهر چیست؟

سوال: