بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
3 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

ساماندهی محله حسن آباد زابل به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان

تاریخ ارسال : 1402/05/24

ساماندهی محله حسن آباد زابل به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ساماندهی محله حسن آباد زابل آغاز شد و در این طرح ۱۰۵ هزار متر مربع از معابر حسن آباد زابل آسفالت می‌شود.

  بیک مداح اظهار کرد: ساماندهی محله حسن آباد زابل با زیر سازی و آسفالت ۱۰۵ هزار متر مربع به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان آغاز شد و در این طرح ۱۰۵ هزار متر مربع از معابر حسن آباد زابل با اعتبار بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان اجرای زیر سازی و آسفالت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: مقدمات اجرای آسفالت محله حسن آباد در ماه‌های گذشته با اجرای ۲۵ هزار متر مربع زیر سازی آغاز شده است و در این فاز، اقدامات عمرانی تکمیلی از جمله آسفالت در گستره‌ی ۵۰ هکتاری این محله پیگیری و اجرا شود.

وی افزود: با وجود طوفان و گرد و غبار‌های چند برابر حد بحران، اما همه تلاش‌ها بر آن است تا پایان شهریور ماه، پروژه ساماندهی محله حسن آباد زابل خاتمه یابد.

وی ادامه داد این طرح از محل اعتبارات موضوع ماده ۱۷ قانون مدیریت بحران کشور و به منظور ساماندهی به وضعیت نا بهنجار و بافت مسکونی نامناسب حاشیه شهر زابل آغاز شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: نقاط هدف طرح ساماندهی شامل امیرآباد حسن آباد، رسالت میرحسینی، حسین آباد میرشاه، قاسم آباد، محمدآباد بنجار، سرحدی، سراوانی، بختیاری، جام جم و شیخ آباد است که از سال گذشته با زیرسازی و آسفالت امیرآباد اجرای این طرح رسما آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط قبل از اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این محله به گونه‌ای بود که برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت این محله، وجود معابر خاکی و گرد و غبار معابر، رنج مضاعفی به همراه داشت و با آغاز این طرح و خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انتظار می‌رود زمینه برای ورود دیگر خدمات شهری مناسب تسهیل گردد و موجبات رضایتمندی ۶۵۰ خانوار ساکن این محله فراهم شود.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اشاره به اهمیت طرح ساماندهی محله حسن آباد گفت: حجم اجرای پروژه در این محله معادل زیرسازی و آسفالت در بیش از ۱۰ روستای بزرگ است.

وی گفت: طبق پیش بینی، مجموعا در ۱۱ محله واقع در پهنه حاشیه شهر زابل به تدریج تا پایان امسال، ۴۰۰ هزار متر مربع اجرای آسفالت خواهیم داشت که در این مقیاس در کشور کم نظیر است.

وی بیان کرد: در حال حاضر همزمان با حسن آباد، کار در محله رسالت نیز آغاز شده و تلاش ما در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر این است تا این پروژه در زمان کوتاهتری تکمیل شود.

بیک مداح افزود: در روند اجرا از مصالح و نیروی کار بومی استفاده می‌شود و کار نظارت بر کیفت بصورت مستمر تا پایان پروژه ادامه خواهد یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: پیش از این نیز محله امیر آباد در حاشیه شهر زابل به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ساماندهی شده که در روند اجرایی آن ۴۲، هزار متر مربع زیرسازی و آسفالت صورت گرفته است.

منبع خبر:
  • باشگاه خبرنگاران جوان
موضوع خبر :
  • طرح هادی
  • عمران روستایی
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد ساماندهی محله حسن آباد زابل به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان چیست؟

سوال: