بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

ساخت 4 هزار و 352 واحد مسکونی در راستای طرح نهضت ملی مسکن در استان مرکزی

تاریخ ارسال : 1402/05/18

ساخت 4 هزار و 352 واحد مسکونی در راستای طرح نهضت ملی مسکن در استان مرکزی

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان مرکزی از ساخت ۴ هزار و ۳۵۲ واحد مسکونی در راستای طرح نهضت ملی مسکن در استان مرکزی توسط این بنیاد خبر داد.

علی عسگری با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن در راستای طرح نهضت ملی مسکن، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم و دارای اولویت دولت سیزدهم مسئله نهضت ملی مسکن در راستای خانه‌دار شدن مردم بوده که در این راستا در شهرهایی که جمعیتی کمتر از یکصد هزار نفر جمعیت دارند، کار به مجموعه بنیاد مسکن واگذار شده که بنیاد برای این مهم اقدامات خوبی را آغاز کرده است.

وی افزود: در استان مرکزی در کل بالغ بر 32 هزار نفر متقاضی در نهضت ملی مسکن و در این شهرهای استان مرکزی ثبت نام کردند که از این میزان 5 هزار و 583 متقاضی به عنوان واجد شرایط شناخته شدند که اقدامات بعدی برای آنها صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان مرکزی بیان کرد: بعد از تایید نهایی تا به امروز کار عملیات اجرایی ساخت 4 هزار و 352 واحد مسکونی در استان مرکزی در راستای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای دارای جمعیتی زیر 100 هزار نفر آغاز شده که برای واحدهای در دست احداث 3 هزار و 24 پروانه صادر شده است.

وی اضافه کرد: همچنین 18 واجد در مراحل پایانی و نازک‌کاری، 133 واحد در مرحله سفت کاری، 679 واحد در مرحله اسکلت ساختمانی و هزار و 859 واحد مسکونی نیز در مرحله فوندانسیون قرار دارند که تلاش داریم، این مراحل با سرعت هر چه بیشتری تکمیل و در نهایت خانه‌ها به مردم تحویل شود.

عسگری خاطرنشان کرد: نخستین مرحله واگذاری این واحدهای مسکونی در دست ساخت در استان مرکزی تا پایان سال 1402 به سرانجام خواهد رسید و این واحدها در فاز نخست به متقاضیان خانه در طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر توسط بنیاد مسکن استان تحویل خواهد شد که امیدواریم با سرعت بخشی و تکمیل این پروژه ها بتوانیم گام موثری در راستای امیدآفرینی و افزایش اعتماد اجتماعی در استان و کشور برداریم.

منبع خبر:
  • تسنیم
موضوع خبر :
  • نهضت ملی
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد ساخت 4 هزار و 352 واحد مسکونی در راستای طرح نهضت ملی مسکن در استان مرکزی چیست؟

سوال: