بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

متراژ خانه‌های یک‌طبقه نهضت ملی مسکن در قم 160 متر مربع است

تاریخ ارسال : 1402/05/17

متراژ خانه‌های یک‌طبقه نهضت ملی مسکن در قم 160 متر مربع است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم با اشاره به آماده‌سازی اراضی احداث خانه‌های ویلایی در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: متراژ متوسط این خانه‌ها ۱۶۰ متر مربع است که ۱۰۰ مترمربع آن به بنای ساختمان اختصاص‌یافته است.

داریوش بلدی با اشاره به اینکه احداث خانه‌های ویلایی در کنار آپارتمانی به‌صورت هم‌زمان در قالب نهضت ملی مسکن در قم دنبال می‌شود،عنوان کرد: خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار در نقاط جمعیتی جدید که در نزدیکی شهر قم پیش‌بینی‌شده، در حال آماده‌سازی است.

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم با اشاره به ظرفیت سایت طایقان برای احداث پنج هزار واحد یک‌طبقه حیاط‌دار، ادامه داد: در فاز نخست این سایت برای ۳ هزار نفر و در فاز دوم برای ۲ هزار متقاضی خانه احداث خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم با بیان اینکه سایت ۴۰۰ هکتاری طایقان که به‌عنوان اولین نقطه جمعیتی جدید برای خانه‌های یک‌طبقه در حال آماده‌سازی است به‌خاطر توپوگرافی خاص آن می‌تواند به شهری دلپذیر برای متقاضیان تبدیل شود، گفت: ازآنجایی‌که این سایت یک نقطه جدید جمعیتی است تمام نیاز‌های آموزشی، فرهنگی، خدماتی و دسترسی‌های مختلف در آن دیده شده و در طراحی آن رفع معضلات و مشکلات مسکن ملی در شهر پردیسان موردتوجه بوده است.

بلدی با اشاره به انتخاب مشاور و تجهیز کارگاه سایت ۴۰۰ هکتاری طایقان،بیان کرد: اقدام‌های عمرانی و فاز اجرایی این سایت به‌خاطر پیش‌بینی‌های لازم در تامین زیرساخت‌ها، طبق زمان‌بندی انجام شده در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم گفت: در حال حاضر طراحی خیابان‌های اصلی و محل احداث خانه‌ها نهایی شده است؛ در طراحی این سایت دست‌کاری خاصی به پستی‌وبلندی منطقه برای حفظ اقلیم و توپوگرافی جذاب آن، صورت نخواهد گرفت.

او ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌تواند پس از آغاز فاز اجرایی پروژه‌ها، در ظرف زمانی کمتر از یک سال و نیم خانه‌های ویلایی را تحویل متقاضیان بدهد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم با بیان اینکه آورده بموقع متقاضیان نقش مهمی در تحویل واحد‌ها نقش مهمی در تحویل واحد‌ها در پیش‌بینی‌های انجام شده را دارد، گفت: در طرح خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار امکان تحویل‌خانه‌ها به مردم در مرحله سفت‌کاری نیز وجود دارد؛ ولی تعهد بنیاد مسکن قم برای تکمیل کامل واحد‌ها و تحویل آن به مردم است.

بلدی همچنین با اشاره به پیوست‌های فرهنگی و مذهبی سایت طایقان، عنوان کرد: در این سایت ۴۰۰ هکتاری حدود ۱۱ مسجد احداث خواهد شد و مساجد، محور تشکیل محلات مختلف این شهر جدید خواهند بود، همچنین عرض معابر نیز در هیچ‌کدام از خیابان‌ها کمتر از ۱۶ متر پیش‌بینی‌نشده است.

گفتنی است سایت طایقان در فاصله هفت کیلومتری شهر پردیسان قم و نزدیکی روستای طایقان قرار گرفته است. روستای طایقان در بخش سلفچگان قرار دارد؛ ۱۸ کیلومتر با قم فاصله دارد و در جنوب غربی استان قرار گرفته است.

منبع خبر:
  • باشگاه خبرنگاران جوان
موضوع خبر :
  • نهضت ملی
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (5)

نظر شما در مورد متراژ خانه‌های یک‌طبقه نهضت ملی مسکن در قم 160 متر مربع است چیست؟

سوال: