بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

طرح هادی پنج روستای خراسان‌شمالی مصوب شد

تاریخ ارسال : 1402/05/10

طرح هادی پنج روستای خراسان‌شمالی مصوب شد

 

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: طرح هادی در پنج روستای استان مصوب شد و اجرای آن با اختصاص اعتبار مناسب سرعت می گیرد.

علی اکبر صابری  اظهار کرد: طرح هادی روستاهای "مهنان"، "پیغو" و "ایوب" در شهرستان بجنورد و روستای "نوده" در شهرستان بام و صفی آباد و روستای "سرچشمه" در اسفراین مصوب شد.

وی درباره اقدمات انجام شده در روستاهای هدف گردشگری و بافت با ارزش استان نیز افزود: در این زمینه ۲۰ میلیارد ریال در سال گذشته در روستای اسطرخی شیروان هزینه شد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی اضافه کرد: طرح هادی در روستاهای هدف گردشگری با رویکرد استفاده از مصالح و معماری مطابق با الگوی محلی مناطق اجرایی می شود.

وی ادامه داد: بلندمرتبه‌سازی و افزایش تراکم ساختمان یکی از آسیب‌ها در روستاهای هدف گردشگری روستاها محسوب می شود و بافت قدیمی را دچار خدشه می کند اما در برخی روستاها که با کمبود زمین روبه رو است، چاره ای جز بلندمرتبه سازی محدود نیست و در این زمینه باید الگوی معماری و نما رعایت شود.

صابری گفت: تلاش داریم تا مصالح و نما و معماری به کار رفته در ساخت و ساز این روستاها مطابق با الگوهای محله باشد تا کمترین آسیب در این زمینه وارد شود.

وی گفت: پنج روستای "روئین"، "اسفیدان"، "اسطرخی"، "باغی" و "زو علیا" دارای ظرفیت گردشگری هستند و تاکنون طرح افزایش تراکم ساختمان در روستاهای "روئین"، "اسفیدان"، "اسطرخی"و "باغی" اجرا شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: سه روستای "فیروزه"، "درکش" و "زوارم" هدف گردشگری هم دارای طرح است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایرنا
موضوع خبر :
  • طرح هادی
  • عمران روستایی
اشخاص :
  • معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد طرح هادی پنج روستای خراسان‌شمالی مصوب شد چیست؟

سوال: