بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
5 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

بنیاد مسکن استان تهران: فرآیند صدور اسناد مالکیتی تسهیل و تسریع می‌شود

تاریخ ارسال : 1402/04/26

بنیاد مسکن استان تهران: فرآیند صدور اسناد مالکیتی تسهیل و تسریع می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت: تمهیداتی اندیشیده شده تا فرآیند صدور اسناد مالکیتی با همکاری و تعامل بنیاد مسکن شهرستان، اداره ثبت اسناد و بخشداری‌ها با سرعت بیشتری تسهیل و تسریع شود.

طی نشستی با حضور عطاالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران و جابر کریمی فرماندار شهرستان ملارد که امروز در محل فرمانداری ملارد برگزار شد، مهم‌ترین مسائل و مشکلات روستاهای این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

صدور اسناد مالکیتی روستائیان، تعیین تکلیف روال اصولی اراضی و احیای بافت فرسوده، لزوم بازنگری طرح‌های هادی و الحاق به بافت، عمده مسائل مطرح شده در این نشست بود.

عطاالله زمانی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران طی این نشست از تفویض اختیارات و تشکیل جلسات کمیته تصویب استان در شهرستان ملارد خبر داد و اظهار کرد: تا پایان سال جاری بازنگری ۱۶ طرح هادی روستایی شهرستان ملارد با تشکیل جلسات کمیته تصویب استان در شهرستان تعیین تکلیف می‌شود.

وی گفت: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، برای احداث مجتمع ۴۰۰ واحدی شهرستان ملارد، اقدامات آماده‌سازی اجرای این طرح ملی تا یک ماه آتی انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت: تمهیداتی اندیشیده شده تا فرآیند صدور اسناد مالکیتی با همکاری و تعامل بنیاد مسکن شهرستان، اداره ثبت اسناد و بخشداری‌ها با سرعت بیشتری تسهیل و تسریع شود.

زمانی گفت: در انجام توافقات پس از طی مراحل قانونی، حقوق مالکان و سرانه‌های عمومی خدماتی روستا لحاظ شده و با تسهیل و تسریع فرآیند انجام توافقات از ساخت‌و ساز غیرمجاز داخل بافت روستا و خارج از بافت جلوگیری به‌عمل می‌آید.

بازنگری طرح هادی در روستاهای شهرستان ملارد تسریع شود

جابر کریمی، فرماندار ملارد نیز در ادامه این نشست تسریع در تهیه طرح‌های هادی روستایی را ضروری دانست و گفت: طولانی شدن تصویب طرح‌های هادی سبب ناکارآمدی آن شده است و باید تمهیداتی اندیشیده شود تا روند تهیه طرح طولانی نشود و در دوره چشم‌انداز، طرح‌ها مصوب و اجرایی شوند.

وی گفت: چاله قشلاق به عنوان یک سکونت‌گاه غیررسمی در کنار بافت روستای قشلاق از توابع شهرستان ملارد شکل گرفته که موجب ایجاد مشکلات و معضلات عدیده‌ای برای ساکنین آن شده است.

فرماندار ملارد افزود: ارائه خدمات ویژه به روستاها از اولویت‌های ما در جهت بازگشت و استقرار مردم در روستاها و جلوگیری از حاشیه‌نشینی است.

کریمی ادامه داد: انتظار ما از مسؤولان بنیاد مسکن استان تهران این است که با توجه به افزایش جمعیت روستاها به دلیل مهاجرپذیر بودن، افزایش سرانه‌های خدماتی و مسکونی در روستاهای این شهرستان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

همچنین تکمیل واحدهای نیمه‌تمام مسکن مهر و لزوم ساخت مسکن محرومان از دیگر خواسته‌های فرماندار ملارد در نشست با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران بود.

منبع خبر:
  • خبرگزاری فارس
موضوع خبر :
  • بنیاد
  • مسکن
  • استان
  • تهران:
  • فرآیند
  • صدور
  • اسناد
اشخاص :
  • مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تهران
حوزه متولی :
  • حوزه ریاست
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد بنیاد مسکن استان تهران: فرآیند صدور اسناد مالکیتی تسهیل و تسریع می‌شود چیست؟

سوال: