بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
5 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

لازمه پیشبرد طرح‌های محرومیت‌زدایی همفکری نمایندگان با مسئولان است

تاریخ ارسال : 1402/04/17

لازمه پیشبرد طرح‌های محرومیت‌زدایی همفکری نمایندگان با مسئولان است

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به اهمیت اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی گفت:‌ تأمین اعتبارات و همفکری نمایندگان با مسئولان لازمه پیشبرد طرح‌های عمران روستایی و محرومیت‌زدایی است.

سیدعلیرضا حمیدی، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با محمدرضا رضایی کوچی، نماينده مردم شهرستان‌هاي جهرم و خفر و رئيس کميسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از همفکری نمایندگان مجلس گفت: تأمین اعتبارات و همفکری نمایندگان با مسئولان لازمه پیشبرد طرح‌های عمران روستایی و محرومیت‌زدایی است.

وی با بیان اینکه شهرهای باب انار و خاوران در شهرستان خفر زمینه‌هایی مستعد برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن دارند، گفت: باید شرایطی فراهم شود که طرح‌های نهضت ملی مسکن در این شهرستان با تأمین زمین مناسب و استقبال متقاضیان به پیش رود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس همچنین شهر جهرم را از جمله مناطق مناسب و مستعد برای اجرای این طرح دانست و از همکاری و مساعدت فرماندار جهرم و نماینده این شهرستان در مجلس تقدیر کرد.

حمیدی، عمران روستایی و تامین مسکن نیازمندان را از جمله کارکردهای اصلی بنیاد مسکن دانست و گفت: 60 هزار واحد مسکونی فرسود در استان فارس شناسایی شده که قرار است سالیانه ۱۵ هزار واحد مقاوم‌سازی شود. بخش قابل توجهی از این واحدهای مسکونی در شهرستان های خفر و جهرم شناسایی شده است و با همکاری فرمانداری و نماینده مجلس طرح‌های مقاوم‌سازی مسکن روستایی در این دو شهرستان اجرا می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: پیشگیری از حوادث یکی از مهم‌ترین رویکردهای بنیاد مسکن است و تلاش می‌شود برنامه سالانه استان برای مقاوم‌سازی از ۱۵ هزار به ۳۰ هزار واحد افزایش یابد. برای ساخت هر واحد مسکونی ۲۰۰ میلیون تومان وام با بهره پنج درصد پرداخت می‌شود.

محمدرضا رضایی کوچی، نماينده مردم شهرستان‌هاي جهرم و خفر و رئيس کميسیون عمران در مجلس شوراي اسلامي نیز با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن، ساخت مسکن محرومان و پیشبرد طرح‌های نهصت ملی مسکن را یکی از کلیدی‌ترین فعالیت‌ها دانست که نیازمند شتاب‌بخشی و مساعدت بیشتر است.

شعباني، فرماندار ويژه شهرستان جهرم هم با تقدیر از همراهی بنیاد مسکن در مناطق شهری و روستایی این شهرستان بر لزوم اجرای طرح‌های بهسازی و آسفالت معابر و استفاده از یارانه قیر در روستاها و همچنین اعطای اسناد مالکیت در روستاها تاکید کرد.

منبع خبر:
  • خبرگزاری قرآن
موضوع خبر :
  • لازمه
  • پیشبرد
  • طرح‌های
  • محرومیت‌زدایی
  • همفکری
  • نمایندگان
  • مسئولان
اشخاص :
  • مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (3)

نظر شما در مورد لازمه پیشبرد طرح‌های محرومیت‌زدایی همفکری نمایندگان با مسئولان است چیست؟

سوال: