بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
5 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

نیکزاد: روند ساخت مسکن در کشور شتاب بیشتری گرفته است

تاریخ ارسال : 1402/04/14

نیکزاد: روند ساخت مسکن در کشور شتاب بیشتری گرفته است

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شتاب در روند ساخت مسکن‌ را از اولویت‌های دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: این مهم با تاکید و نظارت مستمر رییس‌جمهور هر ماه شتاب بیشتری به خود گرفته است و با اهتمام به کار گرفته شده در سال‌های آینده، تامین مسکن دیگر دغدغه خانواده‌ها نخواهد بود.

اکبر نیکزاد در سفر به چهارمحال و بختیاری در پایان نشست با استاندار در محل استانداری افزود: ساخت مسکن از برنامه‌های اصلی رییس‌جمهور است و گزارش روند احداث مسکن در سطح کشور ماهانه به آیت الله رییسی گزارش داده می شود.

وی ادامه داد: ساخت مسکن از تاکیدات رییس‌جمهور است و این مهم با تلاش دستگاه‌های اجرایی با شتاب خوبی در دست انجام است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: تسهیلات مسکن نیز در شهرها به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش و نرخ بهره آن به ۱۸ درصد کاهش یافته است.

به گفته نیکزاد، با تلاش دولت سیزدهم ظرف چند سال آینده موضوع مسکن دیگر دغدغه خاطر خانواده نخواهد بود و تعداد بسیاری مسکن احداث و در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.

وی در ادامه روند احداث مسکن در استان چهارمحال و بختیاری را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تعداد زیادی از واحدهای در دست احداث نهضت ملی مسکن حدود یک ماه آینده که وزیر راه و شهرسازی به استان سفر می‌کند، بهره‌برداری می‌شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین عملیات احداث یک هزار و ۱۰۹ واحد مسکن ملی در شهرکرد بزودی آغاز می‌شود.

نیکزاد همچنین روند احداث مسکن روستایی در چهارمحال و بختیاری را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این طرح با پیگیری‌های استاندار و همکاری بانک‌های عامل در روند اجرایی قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح هادی نیز اعتبار مناسبی برای استان در نظر گرفته شده است.

نیکزاد در این سفر که از روستای سیل زده بازده نیز دیدار کرد به آخرین وضعیت این روستا نیز اشاره کرد و گفت: بند خاکی روستا در دست بازسازی است، همچنین ۵۰ میلیون تومان تسهیلات در اختیار سیل‌زدگان قرار داده می‌شود، دیوار ای سنگی و پل‌های آسیب دیده در حال مرمت است و واحدهای آسیب دیده از سیل تا قبل از فصل سرما بهره برداری می شود.

در طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم ساخت مسکن در کشور هدف‌گذاری شد که سهم چهارمحال و بختیاری سالانه دست‌کم ۱۰ هزار واحد مسکونی است.

استان چهارمحال و بختیاری با ۱۱ شهرستان بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد که در ۴۳ شهر و بیش از ۸۵۰ روستا و آبادی ساکن هستند.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایرنا
موضوع خبر :
  • نیکزاد:
  • روند
  • ساخت
  • مسکن
  • کشور
  • شتاب
  • بیشتری
اشخاص :
  • رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد نیکزاد: روند ساخت مسکن در کشور شتاب بیشتری گرفته است چیست؟

سوال: