بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

شناسایی 43 هزار واحد روستایی برای مقاوم‌سازی در کهگیلویه و بویراحمد

تاریخ ارسال : 1402/04/11

شناسایی 43 هزار واحد روستایی برای مقاوم‌سازی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: 43 هزار واحد روستایی در مقاوم سازی مسکن روستایی در استان وجود دارد که از این میزان 57 درصد مقاوم سازی شده‌ است.

زبیر موسوی در نشست با خبرنگاران با اشاره به تعهدات بنیاد مسکن در طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: تعداد 288 واحد مسکن ملی در فاز اول در شهرستان گچساران به بنیاد مسکن واگذار شده که با پیشرفت 75درصدی در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه پروژه یک هزار و 10 واحدی مسکن ملی در دهدشت به صورت گروه ساخت 17 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: پروژه 114 واحدی مسکن ملی شهر چرام در حال عملیات آماده‌سازی معابر و تحویل زمین، 19 واحدی لیکک با پیشرفت 80 درصدی، در طرح اقدام ملی، 230 واحدی لیکک در حال طراحی و پیگیری پروانه، 28 واحدی محرومان لیکک با پیشرفت فیزیکی 50 درصد، 30 واحدی مارگون، 100 واحدی دیشموک و 72 واحدی لنده در حال طراحی و پیگیری صدور پروانه است.

موسوی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه عمران روستایی و مسکن فعالیت دارد، ابراز کرد: تملک 80 هکتار زمین در استان، واگذاری 24 قطعه‌ زمین روستایی، پیگیری 796 فقره سند روستایی و شهری و صدور 50 سند روستایی و 42 سند شهری از جمله عملکرد سه ماه گذشته بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد بوده‌ است.

وی رسالت بنیاد مسکن را رفع محرومیت و ساخت مسکن برای محرومین دانست و افزود: دو هزار و 616 مجوز صدور پروانه، پایان کار و درخواست تعیین حدود وضعیت در سه ماه گذشته در بنیاد مسکن استان مورد بررسی قرار گرفته است.

موسوی خاطرنشان کرد: برنامه تملک بنیاد مسکن سالانه 100 هکتار زمین است، که در سه ماهه گذشته قریب به هشتاد هکتار زمین در سه شهرستان لنده، گچساران و بویراحمد تملک شده و در کمیسیون منابع طبیعی مصوب و به شهرستان‌ها ابلاغ شد.

وی ادامه داد: از مجموع صدور مجوز هزار مورد از سال گذشته باقی مانده بود که 796 مورد آن بررسی و 50 سند روستایی و 42 سند شهری از این تعداد صادر شده و در سه ماه گذشته 88 هزار 562 متر مربع در حوزه راه روستایی آسفالت، صورت گرفته‌ است.

موسوی میانگین مقاوم سازی مسکن روستایی در کشور را 52 درصد عنوان کرد و گفت: 43 هزار واحد روستایی در مقاوم سازی مسکن روستایی در استان وجود دارد که از این میزان 57 درصد مقاوم سازی شده‌ است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: در بهسازی مسکن روستایی چهار هزار 223 مورد داشتیم که از این تعداد یک هزار 438 مورد به بانک‌ها معرفی و 510 واحد نیز انعقاد قرارداد صورت گرفته است.

موسوی با بیان اینکه 50 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به واحدهای آسیب‌دیده سیل مانسون در استان پرداخت شده‌ است، افزود: تعداد یک هزار و 155 واحد مسکن در سیل مانسون برای بازسازی و تعمیر در استان داشتیم که از این تعداد 100 واحد احداث و تعمیر، تعداد 319 واحد اجرای فونداسیون، 241 واحد دیوار چینی و 17 واحد به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در سطح کشور ساخت 20 هزار واحد مسکونی اقشار نیازمند در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر به بنیاد مسکن واگذار شده‌ است، افزود: از این تعداد سهم استان کهگیلویه و بویراحمد 200 واحد مسکونی بوده که این تعداد برای اخذ تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، که مبلغ این تسهیلات 200 میلیون تومان است.

موسوی بیان کرد: در احداث مسکن بهزیستی تعداد 10 هزار واحد در کشور مورد هدف بوده که سهم استان 200 واحد و در ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد در کشور پنج هزار واحد مسکن بوده که سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از این تعداد 200 واحد بوده که 180 مورد شناسایی و به بانک‌ها جهت اخذ تسهیلات معرفی شده‌اند.

منبع خبر:
  • تسنیم
موضوع خبر :
  • شناسایی
  • 43
  • هزار
  • واحد
  • روستایی
  • مقاوم‌سازی
  • کهگیلویه
اشخاص :
  • مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد شناسایی 43 هزار واحد روستایی برای مقاوم‌سازی در کهگیلویه و بویراحمد چیست؟

سوال: