بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
3 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

سعیدی‌کیا :شتاب‌بخشی به تولید مسکن در تحقق شعار سال بسیار مؤثر است

تاریخ ارسال : 1402/03/29

سعیدی‌کیا :شتاب‌بخشی به تولید مسکن در تحقق شعار سال بسیار مؤثر است

شیراز-ایرنا-رئیس هیات مدیره شرکت توسعه مسکن ایران و عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر لزوم شتاب بخشی به تولید مسکن به ویژه در شهرهای جدید تاکید کرد و گفت: با افزایش جمعیت و ازدواج‌های جدید نیاز به تولید مسکن است؛ این در حالیست که اجرای طرح‌های تأمین مسکن در تحقق مهار تورم و رشد تولید بسیار مؤثر است.

به گزارش ایرنا؛ محمد سعیدی‌کیا روز دوشنبه در بازدید از طرح‌های تأمین مسکن در شهر جدید صدرا و طرح‌های نهضت ملی مسکن اظهار کرد: در سال های اخیر اقدامات شایان توجه برای جوانی جمعیت و انجام ازدواج های جدید در کشور سیاستگزاری و اجرا شده است، حوزه تولید مسکن نیز متناسب با همین اقدامات باید برای شتاب بخشی به عرضه مسکن شهری به ویژه در شهرهای جدید می بایست اقدامات قابل توجه انجام دهد.

عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ادامه داد: ما در افق آینده ۱۰ ساله کشور سیاستگذاری هایی برای رشد تولید مسکن شاهد هستیم که چشم اندازی امید بخش را ترسیم کرده است.

رئیس هیات مدیره شرکت توسعه مسکن ایران به توسعه مسکن روستایی به ویژه در مناطق محروم اشاره کرد و اقدامات در این حوزه را قابل ستایش خواند و افزود: مناطق روستایی و بافت های فرسوده نیز زمینه هایی برای توسعه مسکن دارند، باید از همه این ظرفیت ها برای تولید مسکن و در راستای حل رکود و تورم موجود در این حوزه که بصورت متناوب بروز می کند استفاده و برای آن برنامه ریزی کرد.

سعیدی کیا بر ضرورت تعامل با بانک‌ها برای روان سازی موضوع تسهیلات اشاره کرد و گفت: هم افزایی و تعامل بانک ها و هم پوشانی خلاءهایی که در این حوزه وجود دارد به تولید مسکن بیشتر کمک می کند.

 

اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در ۱۱۰شهر فارس

سید علیرضا حمیدی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس هم در حاشیه این بازدید با بیان اینکه طرح های نهضت ملی مسکن در ۱۱۰ شهر استان فارس اجرایی شده است اظهار کرد: زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح ها در ۲۶ شهر در محدوده راه و شهرسازی لارستان و ۸۴ شهر در محدوده راه و شهرسازی فارس در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

حمیدی با بیان اینکه ۱۹۰ هزار و ۲۶۸ متقاضی در طرح های نهضت ملی مسکن استان فارس نام نویسی کرده اند، افزود: ۳۷ هزار و ۱۴۴ متقاضی در محدوده شهرستان لارستان و ۱۵۳ هزار و ۱۲۴ متقاضی در سایر مناطق استان فارس در این طرح تا کنون نام نویسی کرده اند.

او ادامه داد: برای ۱۵ هزار و ۳۶۷ متقاضی تا کنون پروژه و زمین مناسب اختصاص یافته و طرح های نهضت ملی مسکن با مشارکت این متقاضیان آغاز شده است، هفت هزار و ۱۳۹ متقاضی در بانک های عامل حساب بانکی افتتاح کرده‌اند و زمینه دریافت تسهیلات برای آنان فراهم شده است.

وی با بیان جزییات بیشتری از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس گفت: از بین متقاضیانی که طرح نهضت ملی مسکن را آغاز کرده اند ، ۵۶ متقاضی طرح را به پایان رسانده اند ، ۸۰ واحد در مرحله نازک کاری است ، ۲ هزار و ۱۷۷ واحد در مرحله سفت کاری و اجرای سقف و ۳ هزار و ۳۶۳ واحد در مرحله اسکلت است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس افزود: استان فارس در نهضت ملی مسکن در سطح کشور شاخص ساز است ، یک هزار و چهار واحد مسکن ملی نیز با بهره گیری از تسهیلات و آورده متقاضیان در این استان اکنون در مرحله اجرای زیر ساخت و فونداسیون است.

وی با تقدیر از همراهی بانک های عامل در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس اظهار کرد: بانک های عامل تا کنون با ۶ هزار و ۴۹۴ متقاضی عقد قرارداد اعطای تسهیلات بسته اند و روند اعطای تسهیلات با افزایش قرار دادها شتاب بیشتری خواهد گرفت.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایرنا
موضوع خبر :
  • سعیدی‌کیا
  • :شتاب‌بخشی
  • تولید
  • مسکن
  • تحقق
  • شعار
  • سال
اشخاص :
  • سعیدی کیا عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (2)

نظر شما در مورد سعیدی‌کیا :شتاب‌بخشی به تولید مسکن در تحقق شعار سال بسیار مؤثر است چیست؟

سوال: