بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

بیش از 17 هزار واحد زلزله زده خوی تسهیلات دریافت می‌کنند

تاریخ ارسال : 1402/03/28

بیش از 17 هزار واحد زلزله زده خوی تسهیلات دریافت می‌کنند

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: بیش از ۱۷ هزار واحد زلزله زده خوی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در خصوص پیشرفت فیزیکی بازسازی واحد‌های خسارت دیده در زلزله ۸ بهمن ماه در شهرستان خوی گفت: از مجموع ۲ هزار و ۱۲۰ واحد تخریب شده در زلزله ۸ بهمن ماه، بیش از ۹۰ درصد واحد‌های مسکونی احداثی شروع عملیات بازسازی داشته و در یک هزار و ۹۳۱ واحد مسکونی احداثی عملیات پی کنی انجام گرفته است.

جعفر برزگر افزود: همچنین در بیش از یک هزار و ۵۲۳ واحد مسکونی اجرای فونداسیون، در یک هزار و ۱۵۵ واحد مسکونی نصب اسکلت فلزی و در ۶۰۰ واحد مسکونی اجرای سقف به اتمام رسیده است.

وی درخصوص پیشرفت فیزیکی بازسازی واحد‌های خسارت دیده در زلزله ۱۳ مهرماه نیز گفت: از یک هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی احداثی در زلزله ۱۳ مهرماه در شهر خوی و روستا‌های اطراف بخش مرکزی، عملیات اجرایی در بیش از ۹۶ درصد واحد‌های مسکونی آغاز شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد:در یک هزار و ۶۰ واحد مسکونی احداثی عملیات پی کنی و اجرای بتن مگر انجام گرفته و ۵۹۰ واحد مسکونی با اتمام عملیات سفت کاری واحداحداثی به مرحله نازک کاری رسیده اند، همچنین صاحبان ۳۵۰ واحد مسکونی هم در خانه‌های جدید خود ساکن شده‌اند.

برزگر در خصوص تسهیلات بلاعوض و بانکی مصوب دولت به واحد‌های خسارت دیده نیز گفت: در زلزله هشتم بهمن ماه شهرستان خوی با حمایت و پیگیری استاندار آذربایجان غربی، تامین منابع ۵۰ درصد تخصیص اعتبارات و تسهیلات مصوب هیات دولت محقق شده است و منتظر تخصیص ۵۰ درصد دوم کمک‌های بلاعوض مصوب جهت واریز به حساب مالکان واحد‌های مسکونی هستیم.

وی افزود: در زلزله هشتم بهمن همه متقاضیان بویژه واحد‌های مسکونی احداثی به منظور عقد قرارداد از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و خواستار تسریع در فرآیند انعقاد قرارداد و واریزی تسهیلات هستیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از مدیران بانک‌های عامل خواست در پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان تسریع داشته باشند، زیرا مردم منتظر دریافت تسهیلات برای اتمام بازسازی واحد‌های خسارت دیده پیش از شروع فصل سرما هستند.

برزگر اظهارکرد: براساس مصوبه هیات دولت پس از تخصیص مبالغ کمک‌های بلاعوض تاکنون مبلغ ۱۴۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به حساب مالکان واحد‌های احداثی و تعمیری و ۱۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان بلاعوض اسکان موقت به حساب ۹۳۰ واحد احداثی زلزله ۱۳ مهرماه واریز شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان درخصوص عملکرد بانک‌های در پرداخت تسهیلات بانکی به واحد‌های خسارت دیده احداثی در زلزله ۸ بهمن ماه گفت: از مجموع ۲ هزار و ۱۲۰ واحد احداثی شهری و روستایی ۲ هزار و ۲۰ واحد مسکونی به بانک‌های عامل بر اساس پروانه‌های صادر شده معرفی شدند و از این تعداد یک هزار و ۴۳۱ واحد بانک‌ها با متقاضیان انعقاد قرارداد و و ۹۷۱ نفر موفق به دریافت وام مرحله اول شدند.

برزگر ادامه داد: در خصوص واحد‌های خسارت دیده تعمیری نیز ۱۵ هزار و ۴۶۳ واحد به بانک‌های عامل معرفی شدند و از این تعداد جمعا برای ۱۸۴۱ واحد بانک‌ها انعقاد قرارداد انجام داده و ۱۵۳۷ واحد معرفی شدگان مرحله اول وام را دریافت کرده اند.

 

منبع خبر:
  • باشگاه خبرنگاران جوان
موضوع خبر :
  • بیش
  • 17
  • هزار
  • واحد
  • زلزله
  • زده
  • خوی
اشخاص :
  • مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد بیش از 17 هزار واحد زلزله زده خوی تسهیلات دریافت می‌کنند چیست؟

سوال: