بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد: تحویل 131 هزار واحد مسکونی به متقاضیان مسکن

تاریخ ارسال : 1402/03/28

تحویل 131 هزار واحد مسکونی به متقاضیان مسکن

 

نیکزاد گفت: سال گذشته عملیات ساخت ۴۳۱ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد انقلاب اسلامی آغاز شد که ۱۳۱ هزار واحد مسکونی به متقاضیان تحویل داده شد.

 

 

اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست اعضای شورای مسکن استان همدان گفت: بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی، باید سالانه یک میلیون مسکن در سطح کشور ساخته شود و رئیس جمهور با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کند.

 

 

نیکزاد با اشاره به اینکه مسکن نباید دغدغه خانواده‌ها باشد، اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب ۲۰۰ هزار واحد شهری و ۲۰۰ هزار واحد روستایی بسازد که بر این اساس از سال گذشته تا کنون عملیات ساخت نزدیک به ۴۳۱ هزار واحد مسکونی آغاز شده است.

 

 

نیکزاد تصریح کرد: از این تعداد حدود ۱۳۱ هزار واحد مسکونی تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است.

 

 

او ادامه داد: از حدود ۲۹۰ هزار واحد در دست ساخت نیز ۱۹۰ هزار واحد مسکونی در روستا‌ها و ۱۴۰ هزار واحد آن در شهر‌ها ساخته می‌شود که با مشارکت مردم و مهندسان کار به خوبی پیش می‌رود.

 

 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابراز داشت: به نظر می‌رسد کشور ما توان فنی، امکانات لازم و نیرو انسانی مناسب برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال را دارد.

 

 

او با اشاره به اینکه در استان همدان فعالیت خوبی در حوزه ساخت مسکن شده است، اما در شهر همدان باید یک کار انقلابی شکل می‌گرفت، افزود: از روزی که زمین مورد نیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شد، مشاوران و پژوهشگران بنیاد مسکن وارد کار شدند و در طول ۲ هفته نقشه شهرک پرواز طراحی و با فوریت اصلاحات انجام شد.

 

 

نیکزاد بیان کرد: طراحی این شهرک بسیار فاخر و طرح آن در شورای عالی مسکن و شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب شده است.

 

 

او ادامه داد: همه کاربری‌های عمومی مورد نیاز، همچون مدرسه، فضا‌های مذهبی، درمانی، آموزشی و دیگر موارد به متراژ استاندارد به همراه نورگیری مناسب ساختمان ها، راحتی تردد در شهرک و پارکینگ خودرو در نظر گرفته شده است.

 

 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با مبالغی که مردم به عنوان پیش پرداخت به حساب واریز کرده اند، به سرعت میلگرد خریداری شده به طوری که ۳۰ درصد میلگرد‌های مورد نیاز ساخت این ۱۱ هزار واحد تامین شده است و تاکید بر این است که هزینه‌ها بی حساب افزایش پیدا نکند.

 

 

او با اشاره به اینکه در نام‌گذاری معابر و خیابان‌ها دقت لازم در نظر گرفته می‌شود، افزود: ۱۰ درصد این واحد‌های مسکونی، معادل یک هزار و ۱۰۰ واحد برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی ساخته می‌شود.

 

 

نیکزاد با اشاره به اینکه میزان تسهیلات بانکی کم سود این طرح به ۵۵۰ میلیون تومان برای هر واحد افزایش یافت است، گفت: طراحی این شهرک به گونه‌ای است که فاز دوم در ادامه ساخته می‌شود و افراد باقی مانده صاحب خانه شوند و دغدغه مسکن در همدان برطرف شود.

 

 

او تاکید کرد: ما در این طرح گره خاصی نداریم و باید این طرح در کمتر از ۲۴ ماه تکمیل شود و کلید واحد‌ها را به مردم تحویل بدهیم.

 

 

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزارت کشور نیز گفت: کار‌های بسیار ارزشمندی در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور انجام شده است و روند اجرای این طرح به سرعت ادامه دارد.

 

 

مهدی جمالی نژاد افزود: سال گذشته در ایام دهه فجر ۲۴ هزار ۲۷۱ واحد مسکونی و در هفته دولت نیز ۱۸ هزار و ۱۹۲ واحد افتتاح شد.

 

 

او ادامه داد: استاندار همدان نقش ارزشمندی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان داشته و امروز تلاش‌های وی به ثمر نشسته است.

 

 

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن نیز گفت: هم اینکه نزدیک به ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور در حال ساخت است و به زودی بسیاری از این واحد‌ها تکمیل و بهره برداری می‌شود.

 

 

ارسلان مالکی با اشاره به اینکه بخش زیادی از مشکلات مسکن مربوط به کم کاری‌های دولت گذشته است، اظهار داشت: موضوع مسکن یک دغدغه و بک چالشی اساسی و یک مساله مهم برای دولت محسوب می‌شود.

 

 

اوافزود: دولت سیزدهم اراده کرده است تا با همکاری مجلس شورای اسلامی و همت همه مسوولان مساله مسکن را برای همیشه حل کند.

 

 

مالکی تاکید کرد: تا کنون نزدیک به ۳۲ هزار هکتار برای ساخت واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی مسکر به محدوده شهر‌ها پیوسته است و ۲۴ هزار هکتار دیگر نیز در دست اقدام داریم که مجموع آن به ۵۶ هکتار می‌رسد.

 

 

او ادامه داد: نزدیک به ۲ میلیون واحد مسکونی می‌توان در این زمین‌ها ساخت که بخش بسیار زیادی از مشکل مردم را در حوزه مسکن بر طرف می‌کند.

 

 

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه از همه ظرفیت موجود برای حل مشکل مسکن استفاده می‌شود، اظهار داشت: دغدغه مسکن یکی از چالش‌های شهر همدان بود که با تلاش همه اعضای شورای مسکن مشکل آن برطرف شد.
مدیرکل راه و شهرسازی همدان عصر امروزنیز در حاشیه این مراسم افزود: این واحد‌های مسکونی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان ملی زمین و مسکن ساخته می‌شود. با آغاز عملیات اجرایی ساخت این واحد‌های مسکونی، تعداد واحد‌هایی که در استان در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است به
۱۸ هزار واحد رسید.

 

 

ایوب اسدالهی با بیان اینکه سهم شهر همدان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۴۴ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی شهری است تصریح کرد: پارسال عملیات ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در استان آغاز شده بود که اکنون واحد‌های طرح نهضت ملی مسکن در دست اجرا به ۱۸ هزار واحد رسیده است.

 

 

او یکی از مشکلات موجود در استان همدان را کمبود زمین مسکونی عنوان کرد و افزود: چنانچه تامین اراضی سرعت بگیرد شاهد تسریع در ساخت واحد‌های مسکونی خواهیم بود.

 

 

فرماندار همدان هم به خبرنگاران گفت: موضوع تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن یکی از دغدغه اصلی شهرستان همدان بود که با پیگیری و حمایت‌های اثرگذار استاندار و تشکیل مستمر جلسات مسکن استان، ۱۴۵ هکتار زمین در جنب اراضی باغ میوه و فرودگاه همدان به این طرح واگذار شد.

 

 

مسلم مخفی اظهار داشت: شهرک پرواز با توجه به ظرفیت بالایی که دارد، بخش زیادی از مشکلات مسکن شهر همدان را برطرف می‌کند.

 

 

او تصریح کرد: در نقاط مختلفی از شهرستان همدان با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، فرمانداری، مسکن و شهرسازی و شهرداری‌ها برنامه تامین زمین برای آینده شهروندان فراهم می‌شود.

 

 

مخفی افزود: در شهرستان همدان با تدبیر مدیران ارشد استانی وحدت خوبی بین دستگاه‌های اجرایی شکل گرفته و هم‌صدایی حکمفرما است و بر همین اساس خبر‌های خوشایندی در بحث تامین زمین مسکن ملی خواهیم شنید.

 

 

او گفت: ساخت مسکن ملی طی ۱۸ ماه پیش بینی شده است که بر اساس تاکید استاندار با کیفیت بالا ساخته می‌شود و نظام مهندسی نیز نظارت مستمر بر آن دارد.

 

 

مخفی اظهار داشت: ساخت مسکن در حوزه قوانین و اجرا نیازمند سرعت عمل بیشتری است که تامین زمین با پیگیری‌های شخص استاندار حداقل در پنج پهنه بزرگ شهر همدان الحاق زمین در حال توافق است که نیاز ۲ دهه آینده شهر همدان را پیش بینی می‌کند.

 

 

فرماندار همدان گفت: جلسات طرح ملی مسکن به صورت مستمر، هفتگی و جهادی به ریاست استاندار برگزار می‌شود و نیازمند ورود بخشداران و همکاری آن‌ها در الحاق زمین به طرح مسکن هستیم.

 

 

گفتنی است؛ این مراسم با حضور اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد.

 

موضوع خبر :
  • تحویل
  • 131
  • هزار
  • واحد
  • مسکونی
  • متقاضیان
  • مسکن
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد: تحویل 131 هزار واحد مسکونی به متقاضیان مسکن چیست؟

سوال: