بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
5 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: هدف اصلی از اجرای طرح بهسازی بافت روستاها حفظ هویت فرهنگی, تاریخی روستا و ایجاد درآمد پایدار است

تاریخ ارسال : 1402/03/16

هدف اصلی از اجرای طرح بهسازی بافت روستاها حفظ هویت فرهنگی, تاریخی روستا و ایجاد درآمد پایدار است

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: هدف اصلی از اجرای طرح بهسازی بافت روستاها حفظ هویت فرهنگی، تاریخی روستا و ایجاد درآمد پایدار است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران از اجرای فاز اول طرح بهسازی بافت با ارزش روستای قوزلو شهرستان ماهنشان خبر داد و گفت: تا کنون مبلغ ۱۳میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی توسط بنیاد مسکن برای اجرای این طرح هزینه شده است.

خواجه ای ادامه داد: فاز اول روستای بافت با ارزش قوزلو در حال اجرا می باشد و در سال جاری نیز مبلغ ۸میلیارد ریال تخصیص اعتبار شده و اجرا خواهد شد.

وی به برخی مشکلات موجوددر این روستا اشاره کرد و گفت: متاسفانه عدم ساماندهی فاضلاب روستا مشکلاتی را در اجرای طرح مذکور به وجود آورده که امیدواریم توسط اداره آب و فاضلاب روستایی تامین اعتبار و اجرا گردد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی توسعه کالبدی روستاهای کشور با هدف حفاظت و احیای بافت کالبدی با ایده و راهکارهای نوین و صیانت از اصالت فرهنگی، تاریخی و کالبدی-فضایی روستاها، شناسایی، مطالعه، طراحی و اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش را در دستور کار قرار داده که در این راستا همکار ی دستگاه های مرتبط برای تامین زیر ساخت ها برای اجرای هر چه بهتر طرح از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

خواجه ای با تاکید بر اینکه، حفظ هویت فرهنگی و تاریخی روستا، رونق گردشگری و ایجاد درآمد پایدار در روستاها در احیا و بهسازی بافت با ارزش روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در روستاهایی که تحت‌عنوان بهسازی و احیای بافت باارزش مطرح شده ما شاهد هستیم که معماری بومی احیاء شده و ساخت و سازها در آن چهارچوب‌ها انجام می گیرد.

خواجه ای به تهیه طرح روستاهای دارای بافت های با ارزش به تعداد7 روستا در سطح استان اشاره کرد و یادآور شد: 4روستای درسجین، قلعه ، قوزلو و خورجهان (ماهنشان) تهیه طرح شده و روستای لار (زنجان) در دست تهیه طرح می باشد .

همچنین روستاهای انجلین ، جزیمق مصوب دفتر مرکزی بنیاد مسکن بوده و در صورت تامین اعتبار مطالعات مربوطه انجام خواهد شد.

موضوع خبر :
  • هدف
  • اصلی
  • اجرای
  • طرح
  • بهسازی
  • بافت
  • روستاها
اشخاص :
  • مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (2)

نظر شما در مورد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: هدف اصلی از اجرای طرح بهسازی بافت روستاها حفظ هویت فرهنگی, تاریخی روستا و ایجاد درآمد پایدار است چیست؟

سوال: