بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل: 35 روستا در شهرستان گرمی درگیر سیل شدند

تاریخ ارسال : 1402/03/13

35 روستا در شهرستان گرمی درگیر سیل شدند

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: ۳۵ روستا در شهرستان گرمی درگیر سیلاب شدند که تاکنون ارزیابی خسارت ۲۱ روستا برآورد شده است.

 

 

حامد کیخسروی در بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان گرمی تعداد روستاهای درگیر سیلاب در شهرستان گرمی را ۳۵ روستا عنوان و اظهار کرد: تیم‌های ارزیابی خسارات منازل مسکونی ۲۱ روستا را تاکنون انجام داده‌اند و ۱۴ روستا باقی مانده که ظرف ۲۴ ساعت آتی با تلاش مدیر و همکاران بنیاد شهرستان گرمی به اتمام خواهید رسید.

 

 

وی از اعزام ۱۰ تیم ارزیابی ۲ نفره از استان و شهرستان‌های دیگر به شهرستان گرمی در پی اعلام شرایط بحرانی گفت: تاکنون برای خدمات رسانی یک دستگاه لودر، یک دستگاه گریدر و دو دستگاه کامیون از ماشین آلات سنگین بنیاد مسکن استان به یاری روستاهای سیل زده شهرستان گرمی آمده‌اند.

 

 

مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل بیان کرد: واحدهای تخریب شده از مقاومت لازم برخوردار نبوده‌اند که در این راستا احداث سازه‌های مقاوم مسکونی از ضرورت‌های استان به شمار می‌رود و امید می‌رود با تخصیص اعتبار مناسب بتوان مقاوم‌سازی واحدهای روستایی را سرعت بیشتری دهیم.

 

 

کیخسروی افزود: برای واحدهایی مسکونی که نیاز به تعمیر دارند با ارسال صورت جلسات مدیریت بحران و ارزیابی‌های خسارات که توسط کارشناسان بنیاد مسکن انجام یافته، تسهیلات تعمیری مسکن پیگیری می‌شود.

 

 

وی خاطرنشان کرد: پیگیری‌های لازم جهت تأمین اعتبار برای دیوار کشی ساحلی و تکمیل طرح هادی روستاهای در معرض خطر بالای سیلاب از محل اعتبارات حوادث انجام می‌گردد.

 

 

در این بازدید استاندار اردبیل، نماینده مردم شهرستان‌های گرمی و انگوت، نماینده ستاد بحران کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار، مدیرکل بحران استان و جمعی دیگر از مدیران کل استان و مسئولین نیز حضور داشتند.

 

منبع خبر:
  • خبرگزاری مهر
موضوع خبر :
  • 35
  • روستا
  • شهرستان
  • گرمی درگیر
  • سیل شدند
اشخاص :
  • مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردبیل
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل: 35 روستا در شهرستان گرمی درگیر سیل شدند چیست؟

سوال: