بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

ساخت 1333 واحد مقاوم روستایی در آذربایجان غربی

تاریخ ارسال : 1402/03/13

ساخت 1333 واحد مقاوم روستایی در آذربایجان غربی

 

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: این یک هزار و ۳۳۳ واحد مسکونی روستایی را در مناطق کم برخوردار استان مقاوم سازی می کند.

 

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در تشریح عملکرد این بنیاد در تفاهم نامه ساخت ۲۰ هزار واحد مقاوم بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان گفت: یکی از نهاد‌های پشتیبان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درخصوص بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل و زلزله، ساخت مسکن ویژه خانواده‌های دو معلول و ساخت مسکن محرومین، همواره بنیاد مستضعفان است.

 

 

جعفر برزگر افزود: در راستای منویات مقام معظم ر هبری و رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) طی تفاهم نامه فی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بنیاد مستضعفان ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومین در دست اقدام قرار گرفت.

 

 

وی اظهار کرد: سهمیه استان از این تفاهم نامه یک هزار و ۳۳۳ واحد مسکونی با تمرکز به مناطق کم برخوردار استان از جمله شهرستان‌های چالدران، تکاب و شاهین دژ بود.

 

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی عنوان کرد: تاکنون یک هزار و ۲۹۱ واحد از سهمیه استان برای عقد قرارداد به بانک‌های عامل معرفی شده اند و در یک هزار و ۲۴۵ واحد در سطح استان با پی کنی عملیات فیزیکی ساخت آغاز گردیده است.

 

 

برزگر تاکید کرد: از این تعداد تاکنون فنداسیون ۹۰۶ واحد اجرا شده و ۵۵۲ واحد به اجرای سقف رسیده است و ۳۱۲ واحد اتمام یافته آماده بهره برداری است.

 

 

وی افزود: اولویت این تفاهم نامه ساخت مسکن برای محرومین است که تحت پوشش هیچ یک از نهاد‌های حمایتی نیستند. این افراد شامل محرومین در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت می‌باشند.

 

 

برزگر ادامه داد: تعهدات این تفاهم نامه شامل پرداخت ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای هر خانوار و تامین سیمان و میلگرد رایگان است.

 

 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز تأمین زمین رایگان جهت احداث واحد‌های مسکونی برای خانوار‌های فاقد زمین با رویکرد توسعه مسکن معیشت محور، معرفی خانوار‌های مشمول به بانک‌های عامل، دریافت مجوز‌های قانونی لازم، نظارت بر حُسن اجرای احداث واحد‌های مورد توافق، تهیه نقشه‌های تیپ واحد‌های مسکونی متناسب با ویژگی‌های فرهنگی و اقلیم هر منطقه، توجه به معماری بومی و پیگیری صدور سند مالکیت را برعهده دارد.

 

منبع خبر:
  • باشگاه خبرنگاران جوان
موضوع خبر :
  • ساخت
  • 1333
  • واحد
  • مقاوم
  • روستایی
  • آذربایجان
  • غربی
اشخاص :
  • مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد ساخت 1333 واحد مقاوم روستایی در آذربایجان غربی چیست؟

سوال: