بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

اجرای طرح هادی روستایی در 22 هزار روستای کشور

تاریخ ارسال : 1402/03/08

اجرای طرح هادی روستایی در 22 هزار روستای کشور

 

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در ۲۲ هزار روستای کشور طرح هادی اجرا شده است.

 

 

حجت‌الاسلام روحانی نژاد در مراسم افتتاح واحد مسکن روستایی شواکند اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف به عمران و آبادانی در روستاها با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط در استان‌ها است.

 

 

وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن در روستاها چند کار اساسی انجام می‌دهد که جز وظایف آن است، افزود: مطالعه روستاها تحت عنوان مطالعات طرح هادی از جمله این وظایف است.

 

 

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: طرح هادی مثل تشکیلات طرح توسعه شهرها در روستاها به شمار می‌رود که تکلیف محدوده روستا و اراضی واقع در روستا را مشخص می‌کند.

 

 

روحانی نژاد افزود: خوشبختانه از مجموعه روستاهای کشور که ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار بوده بنیاد مسکن همه این روستاها را در سراسر کشور مورد مطالعه قرار داده و هیچ روستایی که فاقد مطالعات طرح هادی باشد وجود ندارد و حتی شرایط فراهم شده که در روستاهای زیر ۲۰ خانوار نیز به تناسب در استان‌ها مورد مطالعه طرح هادی قرار گرفته‌اند.

 

 

وی با اشاره به اینکه بعد از مطالعه، اجرای طرح هادی از دیگر مأموریت‌های بنیاد مسکن محسوب می‌شود، گفت: در ۲۲ هزار روستای کشور طرح هادی اجرا شده است.

 

 

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: مسئولان استانی، محلی وزارت خانه‌ها نیز برای اجرای این طرح در کنار بنیاد بوده و کمک کرده‌اند.

 

 

روحانی نژاد سومین مأموریت بنیاد مسکن در روستاها را سنددار کردن واحد مسکونی داخل بافت روستایی عنوان کرد و متذکر شد: صدور سند تک برگ برای منازل روستایی به طور تمام توسط بنیاد مسکن انجام می‌شود.

 

 

وی بیان کرد: خوشبختانه در بیش از ۸۰ هزار واحد مسکونی روستایی که در خراسان جنوبی وجود دارد برای بیش از ۷۰ هزار واحد مسکونی سند تک برگ صادر شده است.

 

 

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: صدور سند تک برگ برای واحدهای مسکونی روستایی آثار و برکات فراوانی داشته است.

 

 

روحانی نژاد یادآور شد: چهارمین مأموریت بنیاد مسکن در روستاها عمران روستایی بوده که این اقدام در ساخت معابر، زیرسازی و آسفالت و غیره در روستاها صورت می‌گیرد.

 

 

وی یکی از مهم‌ترین کارهای بنیاد مسکن در روستاها را نوسازی مسکن روستایی برای در امان ماندن از بلایای طبیعی دانست و افزود: در حال حاضر ۵۲ درصد واحدهای مسکونی روستایی در کشور بازسازی شده و در افق ۱۴۱۰ جشن پایان نوسازی مسکن روستایی را خواهیم گرفت.

 

 

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: حمایت دولت بسیار خوب بوده که امیداست گام‌های بلندی در این زمینه انجام دهیم.

 

 

روحانی نژاد خواستار واگذاری زمین توسط افرادی که دارای زمین و منابع مالی برای ساخت مسکن در روستاها هستند به حساب ۱۰۰ امام شد تا این منابع برای ساخت مسکن محرومان در روستاها هزینه شود.

 

منبع خبر:
  • خبرگزاری مهر
موضوع خبر :
  • اجرای
  • طرح
  • هادی
  • روستایی
  • 22
  • هزار
  • روستای
اشخاص :
  • نماینده محترم ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
حوزه متولی :
  • حوزه ریاست
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد اجرای طرح هادی روستایی در 22 هزار روستای کشور چیست؟

سوال: