بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن: 70 هزار مسکن برای نیازمندان کشور ساخته می شود

تاریخ ارسال : 1402/03/08

70 هزار مسکن برای نیازمندان کشور ساخته می شود

 

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی‌نژاد گفت: هم اکنون ۷۰ هزار واحد مسکن محرومان با همکاری نهاد‌های مختلف در سطح کشور در حال ساخت است.

 

 

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی‌نژاد نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۵۲ درصد خانه‌های روستاییان در سراسر کشور و شهر‌های کوچک مقاوم‌سازی شده که نقش موثری در کاهش خطرات و تلفات ناشی از بلایای طبیعی به خصوص زلزله داشته است.

 

 

او با اشاره به هدفگذاری در سال ۱۴۱۰ برای برگزاری جشن ملی نوسازی واحد‌های مسکونی در کشور افزود: در چند سال اخیر خیرین مسکن‌ساز هم به کمک بنیاد مسکن آمدند و ۲۲ هزار واحد مسکن خیرساز در کشور ساخته شده و در اختیار محرومان قرار گرفته است.

 

 

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی‌نژاد بیان کرد: ساخت مسکن برای ۶ هزار خانواده ۲ معلول را با مجموعه بهزیستی تفاهم کردیم که بخش زیادی از این واحد‌ها ساخته شده و تعدادی از آن‌ها در خراسان جنوبی است.

 

 

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: کار بنیاد مسکن رسیدگی به افراد و موضوعات مختلف است و در خراسان جنوبی برای مسکن طلاب نیز اقدام خوبی صورت گرفته است.

 

 

او به حادثه‌خیز بودن ایران اشاره کرد و عنوان کرد: مقام معظم رهبری در حکم ابلاغ بنده تأکید کردند که باید نسبت بازسازی واحد‌های تخریبی ناشی از بلایای طبیعی اقدام شود و هم اکنون ۲۳ ستاد بازسازی در کشور مستقر است که تا پایان خرداد، کار ۱۹ ستاد به اتمام می‌رسد و ساخت مسکن در هرمزگان و خوی باقی می‌ماند.

 

 

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی‌نژاد بیان کرد: برکت حساب ۱۰۰ امام و توجهات مقام معظم رهبری باعث شده در پی حوادثی که در سطح کشور به وجود می‌آید، ساخت مسکن در کوتاه‌ترین زمان مرتفع شود و نیرو‌های بنیاد مسکن افراد انقلابی، ولایی و جهادی هستند که در حوادث مختلف تا آخرین مرحله ساخت مسکن در مناطق حادثه‌دیده حضور دارند.

 

 

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: همچنین در طرح نهضت ملی مسکن بیشترین بخش کار برعهده بنیاد مسکن است و در خراسان جنوبی هم از مجموع ۳۱ شهر استان، ساخت مسکن در ۳۰ شهر برعهده بنیاد مسکن است.

 

 

او گفت: بنیاد مسکن براساس نیاز و در جهت کمک به دولت در متروسازی، آزادراه سازی و اماکن مقدسه ورود پیدا کرده است.

 

 

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی‌نژاد با اشاره به سفر سه روزه خود به خراسان جنوبی افزود: هدف از این سفر بررسی وضعیت فعالیت‌های بنیاد مسکن از نزدیک است تا حمایت‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم را در این خطه داشته باشیم.

 

 

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: در چهار دهه گذشته خدمات زیادی از سوی بنیاد مسکن ارائه شده و مأموریت‌های زیادی هم از سوی دولت و مجلس به این نهاد محول شده است.

 

 

او افزود: بنیاد مسکن که یادگار امام راحل است، نوسازی مسکن در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر را در دستور کار قرار داده و در شهر‌ها طرح جامع شهری و روستا‌ها طرح هادی در حال تهیه است تا تکالیف اراضی و ساخت و ساز در روستا‌ها مشخص شود.

 

 

افتتاح واحد مسکونی طرح محرومان، بهره‌برداری از طرح بهسازی بافت با ارزش روستای چنشت، دیدار با کارکنان اداره کل بنیاد مسکن خراسان جنوبی، جلسه با انجمن خیرین مسکن‌ساز استان، افتتاح مسکن معلولان و نشست با اصحاب رسانه از برنامه‌های این سفر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن است.

 

منبع خبر:
  • خبرگزاری مهر
موضوع خبر :
  • 70
  • هزار
  • مسکن
  • برای
  • نیازمندان
  • کشور
  • ساخته
اشخاص :
  • نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • حوزه ریاست
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن: 70 هزار مسکن برای نیازمندان کشور ساخته می شود چیست؟

سوال: