بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
5 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی: واگذاری 8 هزار و 889 قطعه زمین به متقاضیان واجد شرایط برای ساخت مسکن در روستاها

تاریخ ارسال : 1402/03/06

واگذاری 8 هزار و 889 قطعه زمین به متقاضیان واجد شرایط برای ساخت مسکن در روستاها

 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در خصوص تملک و واگذاری اراضی ملی و دولتی واقع در محدوده و حریم روستاها گفت: یکی از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تملک اراضی ملی و دولتی واقع در محدوده و حریم روستاها براساس موازین قانونی می‌باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جعفر برزگر مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی اظهار داشت: ایجاد انگیزه سکونت و فعالیت برای روستاییان و حمایت از خانوارهای روستایی فاقد زمین جهت احداث مسکن و تامین زمینهای لازم جهت عمران و نوسازی روستاها از جمله اهداف این طرح است.

وی تاکید کرد:اراضی تملکی پس از تهیه طرح تفکیکی و با توجه به ضوابط طرح هادی و آماده‌سازی اولیه بصورت اولویت بنده شده به عنوان قطعات مسکونی به واجدان شرایط جهت احداث مسکن راواگذار می‌گردد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در خصوص عملکرد این بنیاد در تملک و واگذاری اراضی روستایی افزود: براساس ماده ۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از سال ۸۸ تا ۱۴۰۱ اقدام به شناسایی و تملک ۱۲۸۲ هکتار زمین در ۱۰ درصد روستاهای استان از راه و شهرسازی و منابع طبیعی کرده است.

برزگر تاکید کرد: از این میزان اراضی تملک شده تا پایان سال ۱۴۰۱ ، ۸۸۸۹ قطعه زمین به متقاضیان واجد شرایط برای ساخت مسکن واگذار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: در سال گذشته نیز ۷۷ هکتار زمین از منابع طبیعی استان تملک گردیده که بر اساس طرح هادی مصوب روستایی به منظور طراحی، تفکیک و نهایتا واگذاری به متقاضیان صورت خواهدگرفت.

برزگر درخصوص تملک و واگذاری اراضی در روستاهای حریم شهرها نیز گفت: در سال ۱۴۰۱ بر اساس ماده ۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن ۳۸ هکتار اراضی ملی در ۱۵ روستای حریم شهرها در استان شناسایی شده و جهت واگذاری به متقاضیان منتظر فرآیند واگذاری زمین از سوی راه و شهرسازی استان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هستیم .

وی تاکید کرد: در سال ۱۴۰۲ نیز ۱۰۹ هکتار اراضی در ۵۳ روستای واقع در حریم شهرها در سطح استان برای واگذاری به متقاضیان شناسایی شده که منتظر تکمیل مراحل واگذاری از سوی راه و شهرسازی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هستیم.

 

 

منبع خبر:
  • خبرگزاری فارس
موضوع خبر :
  • واگذاری
  • 8
  • هزار
  • 889
  • قطعه
  • زمین
  • متقاضیان
اشخاص :
  • مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی: واگذاری 8 هزار و 889 قطعه زمین به متقاضیان واجد شرایط برای ساخت مسکن در روستاها چیست؟

سوال: