بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

در جهت سیاست‌های توسعه‌ای, انجام شد؛ سیستم ارجاع َهوشمند نظارت در بنیاد مسکن استان زنجان راه اندازی شد

تاریخ ارسال : 1402/03/07

سیستم ارجاع َهوشمند نظارت در بنیاد مسکن استان زنجان راه اندازی شد

 

با حضور مسئولین کشوری و استانی، سیستم ارجاع َهوشمند نظارت در بنیاد مسکن استان زنجان در جهت سیاست های توسعه‌ای راه اندازی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جلسه هماهنگی  راه اندازی سیستم ارجاع َهوشمند نظارت در بنیاد مسکن استان زنجان با حضور سلامات،  رئیس گروه توسعه و بهبود سیستم های بنیاد مسکن کشور، آزرمی مسئول نظام فنی روستایی کشور، رضائیان مشاور طرح مذکور ، خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان، معاونین و ناظرین نظام فنی روستایی شهرستان خدابنده برگزار شد.

دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بنیاد مسکن با همکاری دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن جهت سیاست های توسعه ای خود در خصوص تعیین ناظرین نظام فنی و مهندسی ساخت و ساز و دفاتر طراحی در روستاهای کشور،و وفق مفاد و شیوه‌نامه ارجاع نظارت و کنترل عملکرد به منظور ارجاع  مناسب کار نظارت به ناظران و حفظ شئون حرفه ای و عدالت ناشی از اجرای کار به آنان، ضمن رعایت حدود صلاحیت مندرج در مواد آیین نامه اجرایی، نسبت به تعیین ناظران هر ساختمان اقدام خواهد نمود.

در راستای رسیدن به این هدف، طراحی سامانه ارجاع نظارت را در دستور کار خود قرار داده و تمامی توان خود را برای ارجاع دقیق و کامل و عادلانه این امر به کار گرفته است. که در این زمینه سیستم ارجاع هوشمند نظارت بصورت پایلوت در شهرستان خدابنده راه اندازی گردید و مقرر شد، تا پایان سال با هماهنگی های لازم در کل استان پیاده سازی و به بهره برداری برسد.

به این منظور با یک برنامه‌ریزی چند ماهه و استفاده از تجربیات افراد متخصص و کارگروه‌های تخصصی، ضمن تهیه الگوریتم فرایند ارجاع نظارت هوشمند، برنامه نویسی سامانه مربوطه ذیل سامانه جامع نظام فنی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به صورت  همزمان صورت پذیرفت.

مهمترین هدف در تهیه این سامانه، علاوه بر ارجاع نظارت به صورت عادلانه، شفاف سازی عملکرد سامانه امکان مشاهده بر خط عملکرد تمامی کاندیدها بعد از یک پروژه خاص را می توان مشاهده نمود. همچنین امکان انتخاب اختیاری پروژه بین موارد متعدد برای همه افراد دارای شرایط اولیه انجام کار از دیگر امتیازات این طرح است.

ارجاع کار به مهندسان، براساس یک سیستم امتیازدهی پیشرفته و هوشمند همراه با ابزارهای تشویقی است که مسلما باعث ایجاد عدالت، افزایش کیفیت عملکرد و انجام اثر بخش تعهدات خواهد بود.

 

 

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایلنا
موضوع خبر :
  • سیستم
  • ارجاع
  • َهوشمند
  • نظارت
  • بنیاد
  • مسکن
  • استان
اشخاص :
  • مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد در جهت سیاست‌های توسعه‌ای, انجام شد؛ سیستم ارجاع َهوشمند نظارت در بنیاد مسکن استان زنجان راه اندازی شد چیست؟

سوال: