بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال جهش تولید با مشارکت مردم

تعداد زیادی از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری سال آینده تحویل متقاضیان می‌شود

تاریخ ارسال : 1402/12/08

تعداد زیادی از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری سال آینده تحویل متقاضیان می‌شود

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: تامین منابع مالی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن از طریق تسهیلات و آورده متقاضیان است، در صورتی‌ که آورده متقاضیان به موقع واریز شود سال آینده تعداد زیادی از واحدها که از پیشرفت ۶۵ درصدی برخوردار بوده تحویل متقاضیان خواهد شد.

طرح نهضت ملی مسکن از جمله طرح‎هایی است که دولت سیزدهم در راستای خانه‌دار شدن افراد آن را بنا نهاد و کلنگ احداث آن در استان‌ها زده شد.

در چهارمحال و بختیاری آغاز طرح نهضت ملی مسکن از سوی بنیاد مسکن و راه و شهرسازی بود که عملیات اجرایی پروژه‌ها در قالب گروه‌های انبوه‌سازی و گروه‌های ساخت در شهرهای مختلف استان مدنظر قرار گرفت.

مرتضی رفیعی، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه طرح نهضت ملی مسکن از سوی بنیاد مسکن در قالب گروه‌های ساخت و انبوه‌سازی فعالیت دارد، اظهار کرد: در حقیقت طرحی که قرار است توسط گروه‌های ساخت انجام شود ابتدا زمین از سوی راه و شهرسازی تامین و تحویل بنیاد می‌شود، بعد از آماده‌سازی زمین و انجام اقدامات مربوطه از جمله گروه‌بندی متقاضیان زمین تحویل گروه‌های ساخت می‌شود که در چهارمحال و بختیاری عمدتاً گروه‌های ساخت دو یا سه نفره هستند.

وی افزود: البته جدیداً قرار شده که زمین مورد نظر برای ساخت طرح نهضت ملی مسکن به صورت ویلایی در شهرهایی همچون شهر بن به متقاضیان داده شود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: حدود ۲۸۰۰ نفر متقاضی در قالب گروه‌های ساخت در استان وجود دارد که مبلغ اولیه را واریز و حدود ۷۰۰ نفر پروانه ساخت گرفته و ساخت را آغاز کرده‌اند و مابقی در طی مراحل مختلف هستند.

رفیعی در خصوص پروژه‌های انبوه‌سازی در برخی از شهرهای استان، تصریح کرد: در شهرهایی همچون شهرکرد، فرخشهر، بروجن، اردل و لردگان این پروژه‌ها در حال انجام است، گرچه ۱۲۲۴ واحد در محله ۳۴ منظریه با پیشرفت ۶۵ درصدی و ۱۰۴۴ واحد در محله ۳۳ منظریه در مرحله خاکبرداری قرار دارد، همچنین ۱۶۰ واحد در فرخشهر بوده که عملیات آن آغاز و ۵۶۴ واحد هم به زودی آغاز خواهد شد، ۲۸۰ واحد در بروجن دارای پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی و در شهرهایی همچون لردگان و اردل به ترتیب ۹ و ۲۴ واحد ساخته و تحویل متقاضیان شده است.

به گفته وی، تامین منابع مالی این پروژه‌ها از طریق تسهیلات و آورده متقاضیان است، در صورتی‌که آورده متقاضیان به موقع واریز شود سال آینده تعداد زیادی از واحدها که از پیشرفت ۶۵ درصدی برخوردار بوده تحویل متقاضیان خواهد شد.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • تعداد
  • زیادی
  • واحدهای
  • طرح
  • نهضت
  • ملی
  • مسکن
اشخاص :
  • معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد تعداد زیادی از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری سال آینده تحویل متقاضیان می‌شود چیست؟

سوال: