بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
5 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

اعطای تسهیلات مسکن به آسیب‌دیدگان زلزله ؛اوز؛

تاریخ ارسال : 1402/08/20

اعطای تسهیلات مسکن به آسیب‌دیدگان زلزله ؛اوز؛

مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه موضوع پرداخت تسهیلات و وام‌های کم‌بهره برای آسیب‌دیدگان زلزله "اوز" در دستور کار مسئولان قرار دارد، گفت: با تصویب نهایی و تأمین اعتبارات و با همکاری بانک‌ها این موضوع در اولویت قرار دارد.

سیدعلیرضا حمیدی در دیدار با محمد محمدی، فرماندار شهرستان اوز در راستای بررسی و پیگیری مشکلات مناطق آسیب‌دیده در زلزله اخیر به بررسی اقدامات در این شهرستان برای تأمین مسکن آسیب‌دیدگان پرداخت.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس در این نشست با اشاره به ارزیابی‌های انجام شده توسط کارشناسان بنیاد مسکن تصریح کرد: تاکنون برای دفعات مختلف کارشناسان بنیاد مسکن فارس و کشور در مناطق آسیب‌دیده شهرستان اوز حضور داشته‌اند و کار ارزیابی را با دقت انجام داده‌اند.

وی بیان کرد: موضوع پرداخت تسهیلات و وام‌های کم‌بهره برای آسیب‌دیدگان این شهرستان در دستور کار مسئولان قرار دارد و با تصویب نهایی و تأمین اعتبارات و با همکاری بانک‌ها این موضوع در اولویت قرار دارد.

کوه‌پیما، سرپرست بنیاد مسکن شهرستان اوز  هم در این نشست گزارشی از روند ارزیابی‌های انجام شده ارائه داد و گفت: آسیب‌دیدگان از زمین لرزه متقاضی استفاده از تسهیلات و بازسازی مناطق هستند و شایسته است روند بررسی منابع مالی در اولویت قرار گیرد.

محمد محمدی، فرماندار شهرستان اوز هم با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن بر لزوم شتاب‌بخشی به موضوع اعطای  تسهیلات و ترمیم خسارت‌های وارده به واحدهای مسکونی این شهر تأکید کرد.

بنا بر این گزارش، ۳۰۷ واحد مسکونی در شهرستان اوز در زلزله آسیب جدی دید و نیازمند ساخت مجدد است، بنیاد مسکن آمادگی دارد تا با تصویب منابع مالی و اعتباری نسبت به بازسازی مناطق آسیب دیده اقدام کند.

زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۷ ریشتر ساعت ۱۹:۴۰ عصر ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ اوز در استان فارس را لرزاند. شهرستان اوز که دارای ۲ بخش مرکزی و بید شهر است، در فاصله ۳۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • فارس
  • بنیادمسکن
  • شهرستان اوز
  • وام تسهیلات
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد اعطای تسهیلات مسکن به آسیب‌دیدگان زلزله ؛اوز؛ چیست؟

سوال: